Muzeum balónového létání

O muzeu

Vítáme Vás na stránkách Muzea balónového létání v obci Chotilsko.

Začátkem roku 2009 vznikl projekt na přestavbu stájí v bývalém statku postaveném v roce 1920 který, jako ruinu která nesla neblahé známky hospodaření komunistického státního statku v roce 2007 zakoupila obec Chotilsko. Projekční činností byl pověřen atelier Ing. Marka Falcníka. Obec Chotilsko zažádala v říjnu 2009 po obdržení stavebního povolení o dotaci z fondu Regionálního operačního programu NUTS2 Střední Čechy, tato dotace byla přidělena začátkem roku 2010. Po veškerých administrativních přípravách a výběrových řízeních byla vybrána jako dodavatel stavební části firma Stavby Kladno. Tato společnost zahájila v červnu stavební činnost s předpokládaným dokončením v lednu 2011.

Záměrem obce Chotilsko je při zachování původního vzhledu obce a využít tyto nově zrekonstruované objekty na podporu cestovního ruchu v  regionu.

Partnery tohoto projektu se stalo Hornické muzeum Příbram a Český balónový svaz. Rádi by jsme v prostorách muzea balónového létání veřejnost seznámili s historií letů balónem ať plynových tak horkovzdušných se zaměřením na historii létání a vývoj balónů v České republice. Doufáme že se nám podaří sestavit expozici která bude pro veřejnost velmi zajímavá a poučná. Součástí expozice je plánovaná i projekční místnost kde budou promítány různé filmové archivní dokumenty o balónovém létání.

Prostřednictvím těchto stránek Vás budeme informovat o dalším postupu rekonstrukce a nově získaných exponátech.